VNITŘNÍ PROSTORY

Jediné místo v zámku, snad výjma vyhlídky, kde vám království bude ležet na dlani jako právě na tomhle místě. Balkóny jsou po všech stranách hradu. Své kouzlo ale nemají jenom díky překrásnému výhledu, ale také krásně zdobenému zábradlí a vysokým sloupům, co drží stříšky a jsou porostlé popínavými rostlinami po celé délce.

Tohle je nejenom Divadelní sál pro všechny nadšence dramatu, ale také pro veškerá debatní sezení. Když bude mít ředitelka proslov, stane se tak v tomhle Divadelním sále. Také zde probíhají hodiny Divadla. Sál je vybaven velkým pódiem s osvětlením a sálem plných bílých sedadel. V zákulisí najdete kostymérnu a místa, kde se dají vytvořit kulisy. 

Hlavní nástěnka je pro Vás spíše hlavní zdroj informací. Doporučeně byste měli kolem tohoto místa projít denně alespoň jednou, ať nezmeškáte novinky, změny rozvrhu, akce a společenské události, vyjádření ředitelky. Můžete zde zanechat letáček s konkurzy, žádosti o doučování či naopak nabídky. Je zde také nově zřízená možnost zanechání vzkazů.  

Díky krásné architektuře se nejeden milovník hudby bude cítit příjemně. Vše doplňují příjemné a jemně barvy. V Hudebním salónku si můžete sednout na pohovky. Jediný nábytek je tu hnědý klavír uchovaný ještě z dob Královny Izadory. Ta dle historie hudbu milovala tak moc, až lidé věřili v nadpřirozeno. A po její smrti se krásný zvuk přenesl do klavíru.  

Kdo by řekl, že tahle místnost nyní využívaná jako Jídelna byla kdysi kaplička. Původní místnost byl docela někde jinde, ale díky požáru nebylo možné ji prozatím zrekonstruovat a tak je původní jídelna uzavřená. Před jídelnou můžete narazit na hlavní nástenku. Interiér je laděný tmavě hnědých a béžových barev. Po stěnách rovněž můžete vidět obrazy.  

Leckdo na tohle místo již zapomněl, ale jsou i takoví kteří si Studnu přání pamatují. Bohužel jen málokdo se sem chodí díky vodě, která je v Katakombách. Dostat se sem dá ze zahrad, podzemními tunely, které vedou až pod hrad. Lehce se zde však dá ztratit, proto sem je také nedoporučený vstup. Lidé to ale láká, protože přání se zde doopravdy plní.  

Jste-li fanouškem filmů, kam jinam zamířit, než právě do simulovaného Kina. Domácí atmosféra nejednomu zajistí, že se zde bude cítit příjemně. Můžete si zde nachystat popcorn a vychutnat si jej, zatímco vám projektor bude promítat Vaše nejoblíbenější filmy. Vstup zde není povolen zamestnancum paláce, pouze pokud si zažádají o povolení.

Je líny den? Prší nebo prostě jenom víkend a vy nemáte co dělat? Naštivte tohle jistě zábavné pro Vás místo. V Klubovně najdete kulečník, šipky, velkoplošné televize různé hrací automaty nebo ve skříních také stolní hry a karty. Můžete si zde dát partičku pokeru. Ať zaženete během her žízeň, můžete se obsloužit sami u baru.  

Knihovna, jejíž rekonstrukce trvala nejdéle ze všech díky malebnému klenutému stropu, je dělená na dvě patra. Na každém sloupu můžete vidět malebný portrét králů a královen Gardenie nebo pouze jejich slavné výroky. V policích najdete knihy všech druhů, žánrů. V dolním patře máte stoly s židlemi či si můžete sednout na pohovku a číst si zde. 

Nejeden člověk po ochutnání jídla ze školní jídelny se ptá, odkud to jídlo pochází. A to i pokud mu to chutná či nechutná. Odpovědí je překvapivě hradní Kuchyně. Do kuchyně má po večeři a odchodu kuchařů a jejich pomocníků přístup každý, pokud bude odcházet a kuchyně zůstane ve stejném stavu jako při příchodu.

Jedno z míst, kam všichni doufáme, že ani jeden z nás nezavítáme, ale přesto tu pro Vás Ošetřovna je. Pokud budete mít nějaké zranění nebo vám nebude dobře, navštivně nemocniční křídlo, kde pro vás naši zaměstnanci udělají maximum. Pokud však doufáta v ulejvání se, náš tým ve zdravotnictví takových případů již zažilo. Nikdo nepochodil!

Jedno z nejutajovanějších míst v paláci jsou Soukromé lázně. Ví o nich jen královská rodina a několik zaměstnanců či studentů. Nacházejí se v podzemí nad katakombami, ale vchod je v jedné chodbě v přízemí. Pokud se Vám poštěstí a zavítáte sem někdy, dostane se Vám přímo královského zacházení. Není to místo, na které jen tak náhodou narazíte. 

Ačkoli je Tělocvična přístupná všem, nejčastějí se využívá na hodiny šermu a bojového umění. Dělí se na několik místností. V jedné můžete posilovat, další je pouze prázdná místnost, která byla zřízená hlavně na žádost dívek a nyní funguje právě jako obyčejná tělocvična a poté šermířský sál, kde jsou překážky.

Trůnní sál využívá královna pro své zahraniční náštěvy a audience. Kdykoli přijede nějaký vzácný host, první zavítá právě sem. Je to místo, kde se konají také nejdůležitější slavnosti královské rodiny jako je korunovace nové královny či krále nebo královská svatba. Také se zde z pravidla ukončuje školní rok. Na vrcholku schodiště je postaven trůn.

Tradičním místem, kde se nejčastěji konají plesy a probíhají Lekce tance, je Velký sál s protiskluzovou podlahou. Jedná se také o největší místnost v hradě. Malebnou architekturu doplňují honosné lustry se svíčkami. Z Velkého sálu se můžete dostat přímo na jeden z balkónů a odtud do zahrad, pokud se budete chtít nadýchat čerstvého vzduchu. 

Kdo by se nechtěl koupat v Bazéně a přitom mít pocit, že se koupe v duze? Za to může dokonalá architektura navržena jedním významným architektem. Celý strop je tvořen barevnými sklíčky, které hází odlesky hladinu vody, když svítí slunce. Bazén je vyhřívaný a udržovaný. Barevnou kopuli udržuje několik podpůrných sloupců. Na plácku máte také lehátka a bar.

Po vstupu do hradu směrem od nádvoří bude Vstupní hala první, co uvidíte. Obvykle se zde vítají zahraniční návštěvy, ale také studenti a zaměstnanci. Na stěnách podél schodiště můžete vidět portréty všech významných osobností, co prošli tímhle institutem. Pod schody také najdete okované dveře, kterými se dostanete až na vyhlídku. 

Vyhlídka je zelený trávník s pár keříky, ale také překrásným výhledem. Nejenom, že vidíte dolů na zahrady, ale také na celé město Gardenie. Na vyhlídku se dostanete díky kamennému schodišti, co se skrývá za okovanými dveřmi v přízemí. Doporučuje se ale vzít na schodiště světlo nebo se také může stát královská nehoda.