SEAN CORMAC LOMBARD

Jméno a příjmení: Sean Cormac Lombard

Věk a datum narození: 19. června, 31

Funkce: Učitel

Předmět, který vyučuje: Strategické myšlení

Rodná země: Irsko

Faceclaim: Aidan Turner

Zájmy: Jeho zájmy by se daly označit třemi prostými slovy - cigarety, alkohol, zbraně. Pro někoho zlozvyky, pro Seana věci tak typické, že by si jej přátelé bez cigarety, či snad skleničky v ruce neuměli ani představit. Zásadně si potrpí na kvalitě. Cigarety si sám balí, neboť pak jedině má přehled o kvalitě tabáku a zaručuje si kvalitní pokouření. To samé by se dalo povědět o alkoholu. Nejedná se o žádného notorického alkoholika. Kdepak, Sean je požitkář. Ví, kdy a jaké druhy alkoholu si vychutnat. A nakonec zbraně. Jedná se hlavně pak o střelné zbraně - jeho vášeň. Dokonce má ve svém domě sbírku, klasické kousky, historické i novinky. Tak bychom mohli ukončit jeho největší zájmy. Krom toho je galantním společníkem. Vyzná se v etiketě, konverzaci, tanci (kde zásadně upřednostňuje standart), ve společnosti vás tak mile překvapí. Krom jiného, propadl anglické a americké literatuře. Co není úplně typické pro muže dnešní doby, je jeho láska k jazzu. V jeho domě můžete najít starý gramofon a kupu desek, pro Seana nejlepší možný poslech, jaký si může dopřát. On si ale vůbec potrpí na hudbu třicátých let. Ke konci ještě je záhodno zmínit hru na housle a zálibu v logice, křížovky a všemožné luštění, zaručený způsob jak jej zabavit.

Charakteristika: Sean je sebejistá a nezávislá osobnost. Jeho ostřížímu zraku neunikne žádná chyba, a dokáže nemilosrdně kritizovat. Zda přitom bude jednat bezohledně, je mu naprosto lhostejné. Vždy je však ochoten naslouchat věcným argumentům, je velmi nadaným řečníkem a dokáže strhnout a přesvědčit i ostatní. V jednání je velmi přímý. Mezi jeho nejsilnější stránky patří plánování, dlouhodobé úvahy, kreativní řešení problémů a dokonale přesné analýzy situací. Je vynikající stratég; jeho světem je logika, systematika a teoretické úvahy. Je velmi dobrý v tom, že si dovedete vypočítat důsledky svých činů předem, podobně jako na šachovnici, a že se podle toho dokáže rozhodnout pro jednu alternativu. Když se jednou rozhodne, jak k určité věci přistupovat, dokáže docela klidně nasadit ostré lokty a pak nebere žádné ohledy - ani na sebe, ani na ostatní. Sean se dá určitě označit za cynika. Na druhých mu záleží opravdu jen málo. Často jedná bezohledně a beze studu, který zraňuje city druhých, zejména zpochybňuje a zesměšňuje to, co druzí uznávají jako základní morální a lidské hodnoty. Nečekejte, že vás bude litovat, nebo poslouchat, jak je váš život nefér a krutý. Nemá rád hlupáky a lháře, stejně tak nesnáší rádoby chytráky a patolízaly. Nemá potřebu vměšovat se do záležitostí druhých, svůj názor má, ale nemusí ho nutně křičet do světa. Není mu cizí ani sarkasmus a uštěpačné poznámky. Ono celkově jeho morálka je na pomezí. Jako muž je velmi sebevědomí, těžko říct zda je ješitný nebo jájínkovský, rozhodně ale věří v sebe a své schopnosti. Nemá potřebu lhát, ani sám sobě, ani ostatním. Pokud se jedná o jeho nedostatky, beze studu je přizná a zapírat je nebude. Je poměrně aktivní osobou. Pokud je potřeba vyřešit nějaký problém, často se rovnou staví do čela a jde ho vyřešit. Jestli se k němu ostatní přidají nebo ne, to už mu je docela jedno. Má své metody a ty dodržuje. Neuznává moc autority, má s nimi problém, ale naopak umí jednat v rámci slušnosti. Určitě se nedá upřít to, že Sean je velmi chytrý a také to o sobě ví. Většinu času se spoléhá na svůj intelekt, který se dá označit jak za logický, tak velmi praktický. Rčení "proč to dělat složitě, když to jde jednoduše?" je Seanovi velmi blízké. Fascinují vlastností toho mladého muže, je jeho odhad na lidi. Velmi snadno pozná s kým má tu čest, kdo mu lže a co od druhých očekávat. Zpravidla stačí pár pohledů, slov, nějaké to gesto a jeho intuice člověka odhadne. Jen málokdy se plete v prvním dojmu.

Historie: Lombard, to není jen pěkné zvučné jméno, má svou historii. V první řadě by se vám mohl vybavit alespoň plukovník britské armády Finnegan Lombard, otec Seana. Jméno, které má ve světě svůj věhlas a otevřelo synovi vrátka do britské armády. Začneme, ale jeho dětstvím. Otec pedant a Sean měl tak vojnu i doma, doslova. Chlapec proti otci velmi často rebeloval a jeho povaha, neuznávající autoritu i varovný majáček proti ostatním mu tak zůstal do dnes. Nakonec se přeci jen armádě nevyhnul a otec ho poslal budovat kariéru. Setkával se s dvěma přístupy. V tom prvním mu lidé šli na ruku, kvůli jménu otce, v tom druhém se po něm nadřízení s radostí vozili, také kvůli jménu otce. Někdo měl z plukovníka Lombarda strach, jiní chtěli mladému Seanovi ukázat, jak hořce chutná život. Po čase, a to ve svých dvaceti pěti, byl Sean poslán do Austrálie. Jeho úkol byl prostý, ale tragédie, která se zde odehrála, jeho životem silně otřásla. Dostat z něho, co se tehdy stalo je nadlidský výkon, nikdo to krom Seana neví. Faktem ale je, že pod jeho velením zahynulo dvacet jedna mužů. V podstatě by se dal označit za masového vraha. Odchod z armády na sebe nenechal dlouho čekat. Měl jen to štěstí, že jeho otec je tak vysoce postavený muž, že jeho selhání bylo zahlazeno do ztracena. Co se stalo v Austrálii, zůstane v Austrálii. O hrůzném činu tak nemá nikdo ani ponětí. Sean si je sice jistý, že ho jeho skutek jednou dožene, ale minimálně pro teď nechápe svou mravní zkaženost, ani nemá problém snadno si přiznat, že je oné hrůzy strůjce. Svůj čin si snadno připustí, ale nedokáže cítit lítost. Nějaký čas se vrátil zpátky do rodného Irska. Potřeboval zmizet ze světa a po pár letech se ukázala i příležitost. Otec zatahal za ty správné špagátky a on se mohl ucházet o místo profesora na akademii pro prince a princezny. Jako bývalý voják tak byla strategie a její výuka jasnou volbou. S doporučením, které od britské armády dostal, bylo projít pohovorem už docela snadné.