PROSTORY ŠKOLY

Bazén je oblíbeným místem hlavně studentů a to nejvíce v teplých letních dnech. Ale nezoufejte! I za studenějšího počasí si zde můžete úžít zábavy, bazén se na zimu vyhřívá. O bazén se každý den starají zaměstnanci, aby bazén udrželi v dokonalé čistotě. Příjemnou atmosféru tvoří kolem bazénu palmy a liány na zídce.

V zahradách najdete několik krásných zakoutí, ale to vůbec nejkrásnější je Kašna královen. Podle legendy, když se do odrazu ve vodě podívá pravá královna, uvidí tvář své pravé lásky. Tahle kašna se uchovala v původní podobě po požáru. Po rekonstrukci byla přesunuta z nádvoří do zahrad, kam často královna s princeznou chodí na procházku.

Na louku se dostanete bránou za stájemi. Projít se sem můžete pěšky nebo po domluvě si zajezdit. Na sytě zeleném plácku se ztratit nemůžete. Z jedné strany je Louka  ohraničena potokem a z druhé strany lesem. Do lesa je vstup zakázaný a porušení tohohle pravidla se přísně trestá! Na malém plácku roustou květiny všech barev.

Rozlehlé Nádvoří je to první co uvidíte, po přijetí na naši školu. Můžete se sem dostat po příjezdové cestě bránou, avšak musíte ohlásit, kdo jste a proč příjíždíte, jinak Vás do areálu ochranka nevpustí. Tak jako spousta míst na naší škole je i nádvoří plné květin. Kolem pěšinek, mimo příjezdovou cestu jsou také bílé lavičky, na které se můžete posadit.

Pokud se dnes rozhodnete navštívit Skleník, dbejte toho, že se jedná o nejoblíbenější místo samotné královny, o které se sama stará jako o vlastní dítě. Najdete zde krásné a vzácné květiny, na které se však smíte pouze koukat. Běda domu, kdo se pokusí zničit krásný ráj květin. Pokud jste však milovníci rostlinstva, jistě je tohle to pravé místo pro Vás.

Znáte nějakou krásnější vůni než je vůně Stáje? Již po příchodu Vás zde přivítají známé tváře. Pokud si myslíte, že zde najdete chvíli klidu, tak snad v druhém patře na odpočívadle. Od rána do večera někdo pohybuje a stará se o správný chod stájí. Můžete se zde setkat se zástupci různých plemen. Součástí stáje je také sedlovna.

Tak jako mnoho míst v naší škole i tahle Ulička má jedno tajemství. Podle historického záznamu tohle místo nechala postavit pricezna Anette pro své schůzky se svým milencem. Říká se, že král nechal jejího milence popravit. Anette se poté vrhla do tuňky a utopila se. Legenda praví, že žal princezny se ve vodě rozpustil a převtělil do krásy všech květin.

Jak jistě jde poznat, naše Vnitřní jízdárna je čerstvě po rekonstrukci. Na jedné z kratších stěn je umístěna velká tribuna, kde se můžete posadit. Před vchodem do jízdarny je také sklad s překážkami na parkur. Klíče od skladu visí v sedlovně. Celková velikost jízdárny je poté 30 x 60m. Na jízdárně jsou zabudovany postřikovače na písek.

V paláci jsou také Zahrady plné květin, fontánek a také soch. Na každém rohu narazíte na strážce, kteří se zde pravidelně střídají každou hodinu. V zahradách také často královská rodina pořádá zahradní slavnosti, oslavy, pikniky či můžete dostat pozvánku na hru kroketu. Dovnitř se dostanete železnou brankou poté, co projdete skrz tunel.