ELSBETH FREDERIKA GOLDSTEIN

Jméno a příjmení: Elsbeth Frederika Goldstein

Věk a datum narození: 11. července, 19

Funkce: Student

Obor: Princezna

Bodování: 20 b

Rodná země: Německo

Faceclaim: Serinda Swan

Zájmy: Tanec (upřednostňuje latinskoamerické tance), divadlo, koncerty, hudba (různé styly, ale nejvíce tíhne k rocku), zpěv, literatura, architektura, fotografování, cestování, umění, bruslení, filmy, festivaly, politika, diplomacie, ekonomie, mezilidské vztahy, psychologie, turistika, plavání, potápění, běhání, kreslení, cizí jazyky, hra na kytaru, organizování, debaty, natáčení a tvoření videí, rychlá auta.

Charakteristika: Z Elsbeth vyrostla mimořádná žena. Má totiž vše, co by kráska měla mít. Začneme tváří, je totiž mistrovským dílem. Jakoby bůh vedl ruku zkušeného malíře, mistra svého oboru, a ten na plátno namaloval anděla. Má zdravou pleť s broskvovým nádechem. Jen těžko byste hledali nedokonalosti, jako jsou pihy, mateřská znaménka, jizvy, nebo jiné stopy po zranění. Nejvýraznějším rysem její tváře se stal její úsměv. Elsa je tím člověkem, který svým úsměvem rozzáří celou místnost. Její úsměv totiž umocňují krásné bílé zuby, které při úsměvu vždy odhalí. Krom toho na vás značně zapůsobí i její rty. Přirozeně zabarvené do lososové barvy s nádechem růžové. Rty má plné a velké. Pravda, spodní ret možná o něco větší. Tvoří tak krásnou asymetrii. Hrany rtů má ostře vykrojené, jakoby je někdo tvořil pomoci vykrajovátka. Její rty vám vnuknou nápad ji políbit. Vzbudí ve vás totiž pocit, že její ústa ukrývají tajemství, které jen polibkem odhalíte. Elsa oplývá ostrými rysy. Jsou to tak lícní kosti, které jí na půvabu jen přidávají. Ostře ukončená brada, která tak doplňuje obličej v srdcovitém tvaru. Nos má úzký a kratší. Její čelo není nijak vysoké ani moc nízké, zlatý střed. Obočí má přirozeně tmavé a do elegantního obloučku. Proto na něj více než pinzetu nikdy nepoužila. Není krásnější ženy, než přirozené. Proto jistě i muži ocení, že Lis její krásná tvář ve vodě nikam neuplave. A nakonec její oči. I když z nich dávno vymizela dětská nevinnost, tak dobrota a čistá radost nikoliv. Její oči se upřímně smějí s ní. Pohled umí mít ale také hluboký, soustředěný. To dělá často, zatímco ve vašich očích hledá pravdu o tom, zda jste upřímní. K tomu patří i gesto. Jakmile zkouší poznat, zda jste pravdomluvní, natočí hlavu mírně na levou stranu. A pokud by snad dostala podezření, že jí lžete, mírně přimhouří oči. Přesně jako kočka, která vás varuje vytažením drápků. Barva jejích očí se mění podle intenzity světla. Určeme je ale jako modrozelené. 

Tvář jsme tedy popsali, tím ale nekončíme. Co jsme zapomněli? Ano, vlasy. Vlasy jsou koruna ženy a její druhá největší ozdoba. Dříve je nosila dlouhé k pasu, světle hnědé s tendencemi se na koncích vlnit. Délkou je nyní nosí nejvíce po lopatky, výjimečně do půli zad. Čas od času to na ní přijde, střihne vlasy po ramena a nechává je pak růst, jak se jim zachce. Nejčastěji je nosí rozpuštěné, volně spadající na záda. Při sportu je zvedá do vysokého culíku, ale krom toho umí i náročnější úpravu do společnosti. Nyní se konečně přehoupneme na popis její postavy. Její figuru by jí mohla kdejaká žena závidět. Dlouhé elegantní nohy, díky kterým přesahu sto sedmdesát centimetru a dlouhý trup. Lis je hubená, ale postavu má vypracovanou a pevnou. Větší prsa, útlý pas a mírně rozšířené boky. Zkrátka postava alá přesýpací hodiny. Oblečenou jí vidět můžete teoreticky v čemkoliv. Ostatně, Lis by slušelo, i kdybyste jí nacpali do pytle. Jako žena si je vědoma svých předností a v oblečení je umí řádně vystavit na obdiv, nedělá to ale často. Nejraději volí volnější trika a do spodu cokoliv co má nohavice.
Elsbeth v sobě povahou zajisté nezapře příslušnost k Německu. V mnoha ohledech je to Němka jako poleno. Patří k lidem, kteří rádi plánují dopředu. Chce v těchto věcech přehled a spontánní i ukvapené rozhodnutí nikdy nehodnotí dobře. Rozhodně ale takové věci nežene do extrému. Nepřestavujte si jí jako osobu, která se striktně drží diáře, ve kterém by měla naplánovanou každou minutku svého dne. Opovrhuje nepořádkem. Není to puntičkář, ale pořádek musí být. Velmi důležitá je dochvilnost, raději si přivstane, jde na schůzku o půl hodiny dříve, jen aby mohla přijít na vteřinu přesně. 
Je až příliš hrdá a tuto svou vlastnost si cení nejvíce. Její hrdost je uvědomění si sebe sama, jejích možností, případně kvalit. Velmi dobře vnímá své kořeny, naplnění cílů... ale eventuálně i své chyby, nedostatky a prohry. Je si vědomá své vlastní ceny, a pokud by někdo tuto její vlastní cenu buď záměrně (aby ji někdo vyřadil jako překážku), nebo z legrace (aby ji někdo ponížil, nebo aby si sám dodal na významu ve svých očích) snižoval, má pocit, že za svou hrdost musí bojovat. Poraněná hrdost přeci jen bolí. Nesnesla by, aby s ní bylo zacházeno přehlíživým, nebo ponižujícím způsobem, aby s ní bylo manipulováno, nebo byla vnímána pouze jako subjekt sloužící k uspokojování zájmů jiných. Dlouho byste se snažili, Elsu ponížili nebo urazili na citech. Jakýkoliv trest, či úskok z vaší strany opět překoná svou hrdostí. Pokořit lze ale každého, Lis není výjimkou. Abyste ji pokořili, musíte ji tvrdě sáhnout na čest, případně označit za nespolehlivou. Jedná se rozhodně o velmi ambiciózní ženu, nerada prohrává, nebo zklamává sebe samu. K tomu značně přispěla její výchova. Byla jediná dívka v rodině tří chlapců. Průbojnost a stanovování si cílů bylo jejím denním chlebem, pokud se chystala prosadit. 
Elsbeth má silnou vnitřní intuici a odhad. Dokáže poznat, s kým má tu čest stejně tak, jako když jí kdokoliv lže. Nepozná sice konkrétní lež, ale jakýsi radar uvnitř zvoní na poplach, ať si dá pozor, nebo že něco nehraje. Jako princezna byla vedena k tomu, být taktní stejně jako mít vytříbený vkus. Vždy nezbytné jsou dobré způsoby a zdvořilost. Je pečlivá, precizní a své úkoly nikdy neodkládá, naopak věnuje se jim, dokud není vše hotovo. Vzdělání je pro ní jeden z důležitých cílů v životě. Důsledně odděluje sféru školní a rodinnou. Školu a osobní život chápe jako dvě neslučitelné věci. Do školy chodila vždy přesně, aktivně v ní působila, ale jakmile se vrátila domu, škola pro ni přestala existovat. Když je doma, už se nechce zatěžovat problémy a povinnostmi, které patří do školy. Chce se věnovat sobě, svým oblíbeným aktivitám a koníčkům.
Je to nadšená debatérka. Nebrání se dlouhý rozhovorům na různá témata, hlavně pokud jsou zajímavá. Má ve zvyku si dobře připravit svůj názor. Když začne mluvit, neočekává, že by jí někdo skočil do řeči nebo ji bezprostředně oponoval. Své stanovisko považuje za nevyvratitelné. Jedním z mnoha darů je umění jít k podstatě věci. Pokud má říct něco důležitého, nezdržuje zbytečnými kličkami. Nemá problém orientovat se v politice, najít zajímavá témata k hovoru nebo vás pobavit. Proto není divu, že některým může připadat fascinující. Je to rozený diplomat. Nebojí se říct, co si myslí a všechna svá tvrzení je schopna podepřít argumenty. Má svůj smysl pro humor. Není stále jen temná a vážná. Umí se smát i sama sobě. Žádnému muži nebude pochlebovat, jak je vtipný, zatímco se bude smát jeho vtipným narážkám, ne, ona mu bude odpovídat stejnou mírou. Lis mluví jemným, hlubším hlasem. Nikdy nemumlá, důkladně vyslovuje všechna slova a důraz dává přesně tam, kde má být. Hlas má přesvědčivý a zvučný.
Od lidí si většinou drží odstup. I své spolužáky raději oslovuje příjmením. Oslovení jménem je pro ní totiž znamení užšího přátelského vztahu. Při navazování společenských kontaktů může zpočátku působit škrobeně a formálně. S přátelstvím rozhodně nehýří. Elsa je nezávislá. Netráví čas s lidmi, na kterých ji ve skutečnosti nezáleží. Je spokojená sama se sebou a ke svému štěstí nepotřebuje nikoho jiného. Pokud vás ale pustí za tuto stěnu, je to opravdu sluníčko a skvělý člověk. Empatická bytost s citem pro férovost. Se svými přáteli velmi snadno soucítí a obětovala by jim mnohé. Pokud má kdokoliv z jejích blízkých problém, udělá vše proto, aby pomohla. Ať už by to znamenalo stát se vrbou, nebo o půlnoci vyrazit ven, aby poskytla objetí. To vše nás přivádí ještě k jedné otázce. Elsa a muži? Jako každá žena i ona si prožila první lásky, nikterak jí v tom neomezoval status princezny. V mužské společnosti se pohybuje více než dobře, má mezi muži přátele a vždy jí byli tak nějak blíž. Většinu dívek ve svém okolí pokládala za naivní a těžko s nimi nacházela společnou řeč. Dokáže být princeznou stejně tak jako obyčejnou dívkou. Je to jedna mince a to jsou její strany, její role. Nenašel se ale zatím muž, o kterém by mohla prohlásit, že jej milovala. Není romantický typ. Lásku a poblázněnost považuje za poněkud sentimentální. Je si moc dobře vědoma, že jako princezna se jednou vdá za jiného prince, či jinak důležitého muže. Je to její povinnost. Kdo by přitom pomyslel na lásku? Ono, vůbec přimět Lis, aby její srdce k vám zahořelo nějakým citem, je těžké. 
Je zastáncem tradičních hodnost, pyšná na Německo a mohlo by se mluvit i ke sklonu k patriotismu. Hrdá na kulturní statky, výsledky ekonomiky, jídlo a pití, ve kterém by se dala označit za požitkáře. Ohledně jídla, ráda ochutnává speciality v jiných zemí a zkouší něco nového, ale nade vše oceňuje národní kuchyni.

Historie: Elsbeth se narodila do manželského svazku mezi německým králem Walterem Ernstem Goldsteinem a rakouskou princeznou Johannou Marii Böhm. Manželský pár spolu vycházel dobře. Na svět již přivedl dědice trůnu prince Alberta Hanse, a pro Elsu dalšího staršího bratra Alfreda. Matku si princezna ale mohla užít jen první tři roky svého života. Pak přišel na svět její mladší bratr Erich. Matka bohužel při porodu zemřela na následky vykrvácení. Elsa se tak ocitla v rodině, kdy byl otec příliš zaměstnán, aby se dětem mohl věnovat, vlastně o to ani nestál. Následník trůnu a nejstarší z bratrů měl mnoho povinností, a tak si Lis pomyslně adoptoval Alfred. Dovedete si asi živě představit, jak taková výchova princezničky, kterou vychovává o deset let starší bratr, vypadá. Nenechte se ale zmýlit. Alfred byl na svůj věk velmi zodpovědný, dopad mužské výchovy se přesto nezapře. Elsbeth byla bratrova malá princezna. Nejdokonalejší, nejkrásnější, nejchytřejší a nikdo na ní nesměl ani sáhnout. Dal by za ní ruku do ohně. Jako druhý syn měl volnost. Zatímco Albert bude jednou vládnout, Alfred mohl dělat cokoliv. A také dělal. Elsu dovedl ke většině jejích zájmů. Má na svědomí její zálibu v plavání, bruslení, potápění, běhání, natáčení, fotografování i lásku k umění. Velmi rád cestoval a malá princezna nesměla chybět na jeho výpravách po celém Německu. Slíbil jí, že jednou procestují svět, ještě než se vdá. To v dívce probudilo i zájem o cizí jazyky, přála si mít šanci domluvit se kdekoliv. Díky bratrovi dostala zajímavý pohled na svět. Chce být dosti svá a nezávislá jako bratr. Záviděla mu, že se mohl kdykoliv zvednout a zmizet. Často za ním běhala do jeho garáže, kde vlastnil několik luxusních vozů. Alfred měl zálibu ve sbíraní rychlých aut, pochopitelně všechno to byly německé značky. Else neunikl proto ani tento rozmar. V jejích třinácti se ale otec znovu oženil. Nedostalo se jí již nového sourozence, ale nová matka se rozhodla vzít si dívku do parády. Nelíbilo se jí, aby princezna, která má reprezentovat svou zemi běhala v roztrhaných kalhotách, vytahaném tričku s chováním jako chlapec. Probudila v Elsbeth její ženskost. Povedlo se vychovat pozoruhodnou elegantní dámu. Lis dokáže být tou princeznou, jaká se od ní očekává. S láskou k umění, schopná tančit, vždy perfektně oblečená i sladěná, s dokonalým make-upem i účesem. To je ale jedna tvář, kterou Lis nasazuje. Ta druhá stále dává přednost nohavicím, vkusnému oblečení, teniskám a zábavě. Je taková, jaká zrovna v dané situaci musí být. Rodina se nakonec rozhodla, že má princezna stále co dohánět. Proto byla poslána na akademii pro prince a princezny. Princezna by sice raději zůstala doma v Německu s Alfredem, ale povinnosti vždy plnila tak, jak se jí řeklo. Konec konců, taková škola ji ještě může být ku prospěchu.