AMELIA FURIYOVÁ

Jméno a příjmení: Amelia Furiyová

Věk a datum narození: 26, 5. května

Funkce: Ředitelka

Předmět, který vyučuje: Angličtina

Rodná země: Brazílie

Faceclaim: Anne Hathaway

Zájmy: Skoro všechny jazyky,jízda na kole, čtení, venčení a hraní her se svým psem, plavání, sledování filmů, pózování a podávání rozhovorů pro tisk

Charakteristika: Amelia je usměvavá žena s dobrou postavou. Má hnědé oči a když se usměje, jsou vidět ďolíčky. Má středně dlouhé vlasy kaštanové barvy s vlnitými konečky. Má plné rty a to se líbí hodně mužům a i jí samotné. Často se dívá do zrcadla a pózuje sama pro sebe, jakoby pózovala pro tisk. Vlasy nosí většinou rozpuštěné, i když se to na budoucí královnu úplně nesluší. Na rukou často nosí hodně prstýnků, protože se jí to líbí a ničemu to nevadí. Teda kromě toho, že se jí občas prstýnek zasekne v srsti jejího psa Murphyho. Murphy je border kolie a dostala ho ke svým dvacátým prvním narozeninám.

Povahově je to milá, rozvážná a klidná žena. Ovšem když jde do tuhého, zastane svůj názor i kdyby to mělo stát cokoliv. Občas je v celku netrpělivá, možná protože si zvykla na to mít vše hned. Když se rozjede, dokáže být i v celku sprostá, ale to není často. Není úplně důvěřivý člověk, protože už se několikrát spálila a znovu to nechce zažít. Důvěřuje pouze své rodině a nejbližším přátelům. Své role princezny i ředitelky se ujímá celkem dobře. Nikdo si na ní nestěžuje a tisk ji má rád. Doufá, že i noví studenti akademie si ji oblíbí. Rozhodně nechce být ta zlá ředitelka, kterou nikdo nemá rád.

Má poměrně hodně koníčků. Ráda jezdí na kole. Je to pro ní takové uklidňující. Často jezdí se svými přáteli na výlety, i když ví, že už to moc dlouho nepotrvá. Až bude královna, ponese mnohem více povinností a nebude mít tolik času. Taky ráda plave. Má moc ráda moře a tráví u něj celkem dost času. Taky ráda sleduje filmy. Večer si pustí ve svém pokoji televizi a vybere si svůj oblíbený film. Ráda se domlouvá s cizími princeznami a princi třeba i za své rodiče, jelikož ona opravdu dobře umí hodně jazyků. Ráda jí, nemá snad oblíbené jídlo ani neoblíbené, jí prostě všechno. Občas se zastaví v tělocvičně. 

Historie: 5. května roku 1991 se Amelia narodila do královské rodiny Furiyů, králi Rupertovi a královně Juliett. Měla nádherné dětství. Rodiče ji vychovávali s láskou a s péčí. Byla však smutná z toho, že nemá žádného sourozence, kterého si tak moc přála. Žila na zámku již od svého narození, takže byla vždy zvyklá na to, že se o ní někdo postará, což je vlastně trochu i doteď. Když dovršila devatenácti let, nastoupila na královskou školu. Na škole bohužel nedostudovala, protože po jednom roku jejího studia škola vyhořela. Byla dost zklamaná z toho, že někdo zapálil tak skvěle proslavenou školu. A zrovna v jejím ročníku. Ovšem jako některé další princezny dodělávala školu z domova, který byl škole vzdáleností opravdu blízký. Když se škola předělávala, byla jedna z těch, která sháněla sponzory. Šlo jí to celkem snadno, protože přeci jen je princezna. Často se i snažila pomáhat při přestavování. Pomáhala navrhovat některé místnosti. V této době i začala jezdit na kole, protože chodila na různé charitativní akce a ne jedna byla s názvem "Jezděme pro nemocné!". Už od konce studia věděla, že se chce stát novou ředitelkou akademie, pro kterou toho tolik udělala. A tak se také stalo. Když budova byla konečně hotová, začala chystat různé učební plány, s pomocí sepsala předměty, které se buď již vyučovali před požárem nebo se teprve vyučovat začnou. Je ze své práce spokojená.